Blog

Konforlu Yaşam Alanları için Yaratıcı İpuçları

Konfor söz konusu olduğunda, tekstil anahtardır. Hiç kimse kendini rahat hissetmediği bir koltuğa oturmak ya da uzanmak istemez. Konforlu yaşam alanlarında ilk akla gelen çeşitli tekstil katmanları olan, genişlik, derinlik ve en önemlisi tamamen rahatlıktır. Oturma odanıza davetkar hava katan mobilyalarınız olmalıdır.

Evinizde küçük bir köşeniz var ise bu alanı kullanım amacına göre bir saksı ya da dekoratif ışıklarla dekore etmeyi düşünebilirsiniz. Ancak bu boş kalan alanları sessiz ve kendinize özel bir bölüme dönüştürebilirsiniz. Bu sizi hem rahatlatacak hem de yaşam alanlarınızı zengin gösterecektir. Tekli koltuğunuzdan erişebileceğiniz uzaklıkta bir sehpa hem kullanılabilirlik açısından hem de dekoratif olarak görsellik sağlayacaktır. Örneğin sehpanıza bir kitap koyarsanız oradan ayrılmak istemeyebilirsiniz.

Gelecek yıllar boyunca size konfor ve mutluluk getireceğinden emin olan kaliteli oturma grubuna sahip olmak önemlidir.

Oturma odanızda dekoratif görünümü bozmayacak şekilde duvar paneline monte edilecek bir televizyon yaşam alanınız için düzen getirebilir.

Sıcak ve davetkar bir atmosfer yaratmak için farklı ışık kaynaklarına sahip olmanız önemlidir. Her aktivite bölgesi için (okuma, misafirlerle oturma, televizyon izleme vb.) ayrı bir aydınlatma kaynağı kullanabilirsiniz.

Oturma odanızı yemek masanızın olduğu alandan ayırmak düzenli bir geçişi amaçlar. Yemek odanızın aynı oturma odası içinde belirli bir alanda bulunması dekoratif olarak zengin bir görünüm kazandırırken konforlu bir yaşam alanı için de vazgeçilmezdir.

Yaşam alanlarınızda oturma odanızın dışında ikinci önemli yer yatak odanızdır. Yatağınız yatak odanızın odak noktasıdır. Sadece geceleri kaliteli bir uyku ortamı sağlamak yeterli değildir. Aynı zamanda gündüzleri de rahat bir alana sahip olmalıdır. Etrafta olan birden fazla eşya yaşam alanınızı daraltır bu sebeple yatağın depolama özelliğinin olması önemli bir detaydır. Rahat geçişlere sahip bir yatak odasında konforlu yaşam alanına sahip olursunuz.

Related Posts

0 thoughts on “Konforlu Yaşam Alanları için Yaratıcı İpuçları

  1. Canan dedi ki:

    Gerçekten güzel düşünülmüş bir blog teşekkür ediyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir