Blog

DEKORASYONUNUZ RUHUNUZA DOKUNSUN

Hepimiz evimizin kişisel tarzımızın bir uzantısı olduğunu biliyoruz. Peki, güncelleme zamanı geldiğinde evinizde görmek istediğiniz dekorasyon tipi nedir? Genel olarak en son tasarım trendlerine ayak uydurmak zordur. Fakat imkansız değildir. Mobilyalarınızın şıklığı gözlerinizi alacak, evinize bir kez baktığınızda bu harika tasarımlardan asla vazgeçemeyeceksiniz. Modern ve çağdaş tasarımlar, eşsiz mobilya örneklerini keşfetmeye hazır mısınız?

 Amber Rengi ile Tanışın;

Amber rengi kahve ve turuncu renklerine karışımı, parlak ve eşsiz güzellikte bir renktir. Hemen hemen her tür renk ile uyum sağlayarak evinize canlılık ve mükemmel bir parlaklık getirir. Yalnızca parlak olarak değil aynı zamanda bu rengi mat koltuk döşemelerinde de görebilirsiniz. Ahşap mobilyalarınızla mükemmel uyumu yakalayacak ve göz zevkinize farklı bir açıdan hitap edecektir. Diğer yandan bir antika tutkunuysanız ve evinizde antika eşyalarınızı sergilemekten hoşlanıyorsanız, Amber rengi bu eşyaları tüm orijinalliği ile ortaya çıkaracaktır. Rengin şıklığını Arya Koltuk Takımının bir parçasında gözlemleyebilirsiniz.

 Mavinin Eşsiz Güzelliği;

Günümüzün en popüler mobilya renklerinden biri olan mavi ve tonları, evinize eşsiz ve benzersiz bir şıklık kazandıracaktır. Beyaz ve krem rengi gibi renklerle harika bir uyum yakalayan mavi, evinize gelenleri büyülemekle kalmayacak, aynı zamanda hem sizin hem de ailenizin ruhuna huzur verecek. Dünyaca ünlü tasarımcıların mobilya kreasyonlarına baktığınızda mavinin tüm tonlarını kullandıklarını görebilirsiniz. Çünkü mavi huzurun ve sadeliğin en gösterişli rengidir.

Çok kaba mobilya tasarımlarda dahi mavi kullanıldığında, o tasarıma bir estetik ve ayrı bir şıklık kazandığına şahit olmuşsunuzdur. Fakat tabi ki günümüzde tasarlanan mobilyalarda oldukça estetiktir ve kaba kıvrımlar eskide kalmıştır. Bir de bu mobilyalara mavi tonu eklendiğinde muazzam bir iş ortaya çıkar. Mavinin en doygun halini Glory Koltuk Takımında, en soft renklerinden birini de Ares Koltuk Takımında görebilirsiniz. Bir yanda kahvenin en nötr rengi ile harmanlanmış ortama ayrı bir canlılık katan mavi, diğer yanda beyazın en sade haliyle ortaya çıkan soft mavi… Seçim sizin!

 İskandinav Tarzıyla Bütünleşin;

Dekorasyon söz konusu olduğunda İskandinav tarzını duymuşsunuzdur. Bu tarz parlak renklerin harmanlandığı, genel olarak çizgiler ve asimetrik çizgilerle bezenmiş bir tarzdır. Eğer evinizde sofistik bir hava yaratmak istiyorsanız, tüm canlılığıyla harika renkler görmek istiyorsanız İskandinav tarzı dekorasyon tam da size göre demektir. Daha önce bu tarz ile ilgili aklınızda bir fikir yoksa oturma grupları kategorisinden Beste Koltuk Takımına bir göz atmalısınız. Evinize adım attığınızda içiniz aydınlanacak, tüm o canlı renklerin ve çizgilerin içerisinde tüm stresinizden arınacaksınız.

 Fransız Sadeliğini Evinize Taşıyın;

Pek çok insan evinde sade ve konforlu bir huzur ortamı yaratmak ister. Bu yüzden ilk olarak fazla eşyalardan kaçınır ve yalnızca ihtiyacı kadar olanı alır. Aslında bu kültür bir nevi Fransızlardan gelmektedir. Fransız evlerine baktığınızda oldukça sade ve estetik tasarımlarla karşılaşırsınız. Her ne kadar sade bir görünüm olsa da sizi büyülememesi imkansızdır. Gerek eşyaların dizimi gerek eklenen aksesuarlar gerekse duvarların rengine kadar dekorasyon tam bir uyum içerisindedir.

Fransız kültüründe dekorasyonun asıl amacı sadelik ve zarafettir. Bir ev ne kadar sade olursa o kadar zarif ve şık görünür. Burada sadelikten kastedilen mobilyaların vasat olması değildir. Aksine seçilen mobilyalar oldukça gösterişlidir ama asla fazlası yoktur. Her zaman konfor ön plandadır. Bu tarzın en güzel örneğini; Efes Koltuk Takımında ya da Liny Koltuk Takımında görebilirsiniz. Her iki takımda da farklı bir Fransız esintisi vardır. Efes Koltuk Takımı, çok daha soft ve nötr renklerde, geniş bir oturma alanı sunarken, Liny Koltuk Takımı yeşilin en soft halini koyu renklerle harmanlayarak estetiği ön plana çıkarmaktadır.

 Osmanlı Saray Esintileri;

Günümüzün en gözde moda akımlarından biri eve Osmanlı Saray esintilerini taşımaktır. Osmanlı Sarayı dendiğinde aklınıza altın varaklar, abartılı oymalar ya da gösterişin en göze batan hali gelmesin. Mobilya tasarımcıları o zamanların en gözde rengini, mobilyanın sağlam ve kaliteli döşemesini ve bazı ayrıntıları alarak ortaya harika bir tasarım örneği çıkarmıştır. Evinde altının en doğal halini sevenler için Zümrüt Koltuk Takımı oldukça ideal bir seçenektir. Hem evinizde geçmişi yaşatabilir hem de görenleri hayran bırakacak bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Altın renginin en sade hali, oymaların estetiği ve zümrüdün inanılmak bütünleşmesi evinize zarafeti ve aynı zamanda Osmanlı Saraylarının en şık yapısını yansıtacaktır. Diğer yandan evinize geldiğinizde günün stresini atmak için rahat ve kadifenin verdiği konforla üzerinizden atacaksınız. Koltuğunuza uzanıp televizyon izlerken ve ailenizle birlikte hoş vakitler geçirirken huzuru en şık haliyle yaşayacak, bu anları taçlandıracaksınız.

 Konforun Bir Üst Seviyesi;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir